Novosti

Dobrodošli, Gost. Molimo prijavite se ili se registrirajte.

Srpanj 23, 2019, 14:43:01

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Prijatelji foruma

Najnoviji Postovi

Članova
Stats
  • Ukupno Postova: 22096
  • Ukupno Tema: 7503
  • Online Today: 94
  • Online Ever: 304
  • (Veljača 11, 2017, 02:43:23)
Korisnika online
Users: 1
Guests: 62
Total: 63
62 Gostiju, 1 Korisnik

Autor Tema: DM800HD izbacuje ip adresu  (Posjeta: 165 vremena)

Offline hayer22

• Member
  • *
  • HVALA
  • -Dao: 0
  • -Primio: 0
DM800HD izbacuje ip adresu
« u: Lipanj 30, 2019, 20:09:24 »
Pozdrav drustvo imam problem sa dm800HD, prilikom paljenja izbacuje ip adresu koja je ostala poslje NCF Repair tool sto je najveci problem kad se ubaci bilo koji image koji je prije radio u boxu ucita image ali box nebotuje. Na displeju stalno ip adresa samo dva imagea mi prihvati da bootuje I tada kada ubacujem te image izbaci mi ip adresu koja je ostala po defaultu od NCF Repair. Nakon sto se ucita enigma2
kad odem pod network pojavi se druga ip adresa  ali i tada kad dodjem da ubacim listu greska i stalno se rusi enigma2 inase OE2.0 SIM 201 SSL84D

Offline željo1981

• Administrator
  • Member
  • *
  • HVALA
  • -Dao: 59
  • -Primio: 18
  • : 25
  • Smrt fašizmu tehnika narodu
Odg: DM800HD izbacuje ip adresu
« Odgovori #1 u: Lipanj 30, 2019, 22:55:52 »
Zdravo.
U većini slučajeva u resiveru je postavljeno DHCP automtski,dakle resiveru se automatski dodjeljuje nasumična ip adresa i ako nekad restartuješ mrežni ruter ili radiš tvrdi restart boxa moguće je da se IP adresa promjeni.
No ne vidim tu problem,ako se često spajaš recimo na programe kao Total comannder ili ako često unosiš novu listu kanala,onda možeš u postavkama mreže u resiveru pod sekcijom IP adresa postaviti manuelno fiksnu adresu.
Vezano za imidže,pretpostavljam da si ubacivao imidže preko web browsera ili?Vjerovatno se radilo o starijim imidžima i boot nije išao.
Probaj prvo ubaciti zadnji SSL84D preko web browsera pa flashuj i onda odaberi neki noviji imidž od ove godine pa ubaci.
Link za SSL:
Sorry, you are not allowed to see this part of the text. Molimo You are not allowed to view links. Register or Login ili You are not allowed to view links. Register or Login.

Vujo@1981

Tagovi: