Novosti

Dobrodošli, Gost. Molimo prijavite se ili se registrirajte.

Kolovoz 22, 2019, 01:30:13

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Prijatelji foruma

Najnoviji Postovi

Članova
Stats
  • Ukupno Postova: 22268
  • Ukupno Tema: 7540
  • Online Today: 93
  • Online Ever: 304
  • (Veljača 11, 2017, 02:43:23)
Korisnika online
Users: 0
Guests: 85
Total: 85
85 Gostiju, 0 Korisnika

Autor Tema: Kako vratiti zaboravljeni pasword E2  (Posjeta: 707 vremena)

Offline Lav

• Owner
  • Member
  • *
  • HVALA
  • -Dao: 179
  • -Primio: 198
  • : 212
Odg: Kako vratiti zaboravljeni pasword E2
« Odgovori #5 u: Travanj 30, 2019, 21:22:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Za resavanje problema zaboravljenog pasworda za vas E2 risiver. Pri instalaciji odredjenog imagea, pored setings liste, emulatora, ubaciti sa FTP programom ovaj dodatak JOHN na relaciju usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions, (atribut 0755), restart enigme, naci plugin u dodacima John the Ripper, klik na zuto dugme sa OK, i vratili ste, tj.resetovali vas pasword na dreambox, odnosno fabricko podesavanje.
Kako da vrati password tj ubaci john kada ne zna FTP password. Naravno da ne moze na usr/lib.........

Nego... formatira usb stick kao fat32 i na njega ubaci john plugin. Zatim ga instalira sa pozicije USB i onda promeni na default password

Koliko sam ja uspio shvatiti ovde se misli na ubacivanje plugina još dok se zna password i da se ima za "nedaj bože" neka stoji u pluginovima.
Upravo sam uradio isto i promijenio password i pokrenuo plugin i radi.

P.S. U prvom postu je izgleda oštećen fajl pa evo drugi ima i .ipk file za instaliranje kao i kompletna mapa koja se ubaci u gore navedenu putanju ili usb.Na ipk nema slike pa sam ja dodao "svoju" u fajl.

Offline Lav

• Owner
  • Member
  • *
  • HVALA
  • -Dao: 179
  • -Primio: 198
  • : 212
Odg: Kako vratiti zaboravljeni pasword E2
« Odgovori #6 u: Svibanj 23, 2019, 12:39:06 »
Evo slikovito uputstvo nek se ima

Enigma 2 Password cracker/resetter ( John The Ripper )

Ukoliko ste zaboravili Vaš Enigma 2 password ovaj plugin je najbolje rješenje da za par minuta imate FTP pristup vašem boxu.
Preuzmite plugin u postovima iznad i raspakujte .zip fajl da dobijete .ipk fajl.
Kopirajte taj .ipk file na USB i stavite USB u vaš e2 linux box i instalirajte ovaj file ručno preko menu-setup-software managment-install local extension
Sada imate JOHN plugin u listi sa pluginima .

kliknite na njega i pojaviće vam se opcija za reset, tj. ŽUTA TIPKA

nakon što ste kliknuli na žutu tipku dobijate poruku sa slike ispod

sada je pristup vašem boxu tj. login = root a passworda nema tj. blank (slika ispod)

Tagovi: